
Ze srebrnym medalem wywalczonym przez czwórkę podwójną mężczyzn wracają Biało-Czerwoni z zawodów Pucharu Świata w Varese. W finałach A wystartowały ponadto jeszcze dwie osady.
Dominik Czaja, Piotr Płomiński, Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup w niedzielnym finale mocno ruszyli od startu i po 500 metrach przewodzili stawce. Później do głosu zaczęli dochodzić Włosi i choć Polacy trzymali się blisko osady płynącej w składzie Sartori/Rambaldi/Panizza/Gentili, to ostatecznie musieli uznać ich wyższość. Włosi przekroczyli metę z wynikiem 5:38,37, a Polakom zmierzono 5:40.94. Podium uzupełnili Brytyjczycy (5:42,23).
W finale A oglądaliśmy też drugą naszą czwórkę. Mikołaj Kulka, Igor Czekanowicz, Michał Rańda i Daniel Gałęza po ambitnej walce uplasowali się na szóstej pozycji (5:50,95).
Piękną walkę o podium stoczyła dwójka podwójna w składzie Jakub Woźniak i Konrad Domański. Biało-Czerwoni po pierwszych 500 metrów prowadzili, a na półmetku nieznacznie przegrywali tylko ze Szwajcarami. W drugiej części dystansu rywale jednak przyspieszyli i Polacy zakończyli zawody na piątej pozycji (6:17,07).
W rywalizacji jedynek na piątym miejscu finał C ukończył Cezary Litka. Z kolei Krzysztof Ślusarczyk w zmaganiach parawioślarzy był siódmy w jedynce.
Drugie i ostatnie w tym sezonie zawody Pucharu Świata odbędą się 27-29 czerwca w Lucernie.
>>>PEŁNE WYNIKI<<<
fot. Julia Kowacic
Zobacz także

Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup nominowani w 91. Plebiscycie „Przeglądu Sportowego”
13 lis 2025
Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup znaleźli się wśród 25 nominowanych w 91. Plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na najlepszego sportowca Polski 2025 roku!
Nasza dwójka podwójna została doceniona za sukcesy odniesione w ostatnim roku. Sezon...

Ogólnopolska Kursokonferencja Trenerów i Instruktorów Wioślarstwa 2025
13 lis 2025
</a></p>
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich informuje, że w dniach 28.11 - 30.11.2025 roku na terenie toru regatowego Malta w Poznaniu zostanie zorganizowana Ogólnopolska Kursokonferencja Trenerów i Instruktorów Wioślarstwa....

Dwójka mieszana w TOP8 Mistrzostw Świata w sprintach plażowych
09 lis 2025
Dominika Baranowska i Adam Bujnowski na ćwierćfinale zakończyli zmagania w Mistrzostwach Świata w sprintach plażowych. Nasza dwójka w walce o strefę medalową nieznacznie uległa późniejszym złotym medalistom z Litwy.
P...